Úvodní stránka » Volba topidla

Jaké topidlo zvolit 

Ještě než se rozhodnete, zda si necháte postavit kachlová kamna, sporák nebo krb, zvažte, co od něho očekáváte. Chcete mít na chatě příjemnou dekoraci nebo na kamnech budete i vařit?  Základními konstrukčními prvky kamen jsou ohniště a plášť. Podle toho pak k topidlům mj. řadíme otevřené krby, krby s krbovou vložkou, krbová kamna, sporáky, stavěná kamna, kamna s kamnovou vložkou a tahovým systémem. Každý druh topení se hodí na něco jiného, má jiný způsob využití. My vám poradíme, jaké topidlo bude pro vaše podmínky a účel nejvhodnější.  

Základní využití topidla

  • Bude hlavním zdrojem tepla
  • Bude doplňkovým zdrojem tepla
  • Bude zejména dekorací a příležitostným zdrojem tepla 

Vyberte topidlo s optimálním výkonem

Bez odborného posouzení vašich možností a podmínek, kde bude topidlo umístěno, hrozí, že se nepodaří stanovit jeho správný výkon. Může se stát, že kachlová kamna budou zbytečně velká nebo naopak nedostatečná. Zhruba platí, že 1 kilowatt stačí k vytopení 20 krychlových metrů prostoru. Pokud však zvolíte kamna s vyšším výkonem, nebude možné je roztopit na požadovanou teplotu, protože by bylo v místnosti nepříjemné horko. Pokud budete hoření omezovat, zhorší se odvod spalin, komín se rychleji zanese a sklo dvířek se bude špinit. Nedostatečně výkonné topidlo budete naopak přetápět, což povede k jeho poškození a zkrácení doby životnosti. Zvolte si topidlo s optimálním výkonem.

Poskytneme vám rady, jaké topidlo bude pro vás nejvhodnější. Pokud nebudete chtít stavět krb či kachlová kamna, obstaráme vám jiné topidlo a na místě ho instalujeme.

Kamnářství Dušek


Kontakt

Dušek Vít
Pálenecká 176, Hradec Králové 503 11
+420603525390

Oblíbené odkazy

Flag Counter