Úvodní stránka » Stavba krbů

Stavba krbu – spolehlivá a bezpečná

Pokud nepoužíváte lihové krby, které lze umístit prakticky kamkoli, protože nevytvářejí spaliny a nepotřebují komín, při stavbě krbu na jiná paliva je nutné dodržovat určité zásady. Vhodným místem určitě nebude sklad hořlavých látek nebo místnost s digestoří, protože ta vytváří podtlak a mění tahové podmínky komínu.

Při stavbě krbu musí mít krbový komín minimální délku, aby vytvořil potřebný odtah, musí být suchý a co nejvíce přímočarý.

Napojení na komín musí provádět osoba s oprávněním. Obraťte se na nás, o všechno se postaráme.

Stavba krbu musí dodržet bezpečnostní parametry

Stavba krbu počítá s kvalitní základnou. Krb by neměl stát na hořlavé krytině, například na dřevěné podlaze. Pokud máte v místnosti dřevěnou podlahu, pod krb musíte umístit nehořlavou podložku. Její plocha musí dosahovat minimálně 400 mm od tělesa krbu a 800 mm ve směru od dvířek. Ani stěny v okolí by neměly být snadno hořlavé. Jestliže stavba krbu počítá s krbovou vložkou, bude nutné ji celou obezdít až na vzduchové průduchy a manipulační otvory. Mezi obezděním a vlastní krbovou vložkou musí zůstat bezpečnostní mezera. Všechny podmínky stavby krbu máme v malíku, s námi to bude hračka.

Jak bude probíhat stavba krbu

  • Posoudíme vhodnost umístění krbu
  • Vypracujeme návrh a řešení vytápění včetně cenové kalkulace
  • Případně doporučíme vhodnou krbovou vložku
  • Postavíme krb a napojíme na komín
  • Prověříme jeho účinnost a bezpečnost

Kamnářství Dušek


Kontakt

Dušek Vít
Pálenecká 176, Hradec Králové 503 11
+420603525390

Oblíbené odkazy

Flag Counter