Úvodní stránka » Čištění, opravy, renovace

Čištění, opravy a renovace kachlových kamen

Kachlová kamna vám mohou sloužit dobře dlouhá léta, když budete věnovat čas jejich údržbě. Péče o kamna se vám vyplatí, protože budou lépe spalovat palivo a provoz bude ekonomičtější. Základní péčí je čištění. Je třeba odstranit saze a popílek nejdříve z vnitřních prostorů kamen a potom z kouřovodu.

Pravidelné čištění je rozhodně lepší než pozdější náročná oprava kachlových kamen.

Do prostoru kamen se dostanete tak, že uvolníte čisticí kolečko nebo dvířka, která jsou k tomu určena. Smetáčkem se saze a popílek smetou do nižších pater. Postupuje se odshora dolů a postupně po vyčištění se uzavírají čisticí kolečka. Naposledy se čistí kouřovod. Je možné použít vysavač k tomu určený. Chcete mít jistotu dobře vyčištěných kamen? Obraťte se na nás.

Opravy kachlových kamen nemusí být drahé

Kachlová kamna nemusíte hned bourat a stavět nová kamna, když se objeví někde prasklina, nebo když se propálí například tepelný výměník. Na to stačí oprava kachlových kamen. Naši předkové se snažili o kamna pečovat, aby jim co nejdéle vydržela. Nová si nemohli dovolit. Jejich postupy jsou ověřené a fungují. Pokud unikají z kamen spaliny, je nutné se pustit do oprav okamžitě. Pozvěte si na to odborníky. Rádi tu práci uděláme. Vadné díly lze vyměnit, i přepážky uvnitř se dají vyměnit a kachle znovu vymazat. Oprava kachlových kamen nemusí být ani příliš drahá. Obraťte se nás, neriskujte neodbornými zásahy svoje zdraví. 

Nejčastější závady kachlových kamen

  • Netěsnosti spár mezi kachlemi
  • Poškozený tepelný výměník
  • Uvolněná nebo prasklá kouřová roura
  • Poškozená přepážka uvnitř kamen
  • Uvolněná nebo netěsnící popelníková či topná dvířka
  • Popraskaná vyzdívka 

Renovace kachlových kamen – i staré kachle dobře slouží 

Pokud máte dlouho nevyužívaná kachlová kamna, měli byste si je dát posoudit zkušeným kamnářem, zda budou ještě fungovat. Někdy stačí vyměnit kovové části, například dvířka či poškozené trouby a kachlová kamna budou zase dobře sloužit. Už zašlé kachle se dají vyčistit a spáry znovu vymazat. Uvidíte, že i po desítkách let mohou kamna vypadat jako nová. Hodně poškozená kachlová kamna je však nutné rozebrat. Pokud budou kachle v pořádku, lze je znovu použít. Kachle s historickou patinou dodají vašemu interiéru zajímavý styl. S námi bude snadné je renovovat.

Kamnářství Dušek


Kontakt

Dušek Vít
Pálenecká 176, Hradec Králové 503 11
+420603525390

Oblíbené odkazy

Flag Counter