Úvodní stránka » Kachlová kamna

Kachlová kamna

Vyprávějí se historky o chatařích a chalupářích, kteří neměli to štěstí, aby „podědili“ nějaká stará kachlová kamna. Nejdříve zkoušeli naftové topení, pak nejrůznější kamna na uhlí, protože si mysleli, že kachlovým kamnům už dávno odzvonilo. Po nepříjemných zkušenostech, když se velké místnosti nedaly ničím vytopit, kachlová kamna jako zázrakem znovu objevili. Každému pak vyprávěli, jaké je to terno. Věděli to už zámečtí páni, že kachlová kamna mají skvělé vlastnosti. 

Proč se vyplatí vybrat si k topení kachlová kamna

  • Poskytují příjemné, sálavé teplo
  • Když se roztopí, vydrží hodiny sálat bez přikládání
  • Topí se dřevem, a to je nejlevnější palivo
  • Vyhovují astmatikům a alergikům
  • Je to i kus krásného „nábytku“ 

Kachlová kamna akumulují teplo a pak je pomalu vyzařují

Kachlová kamna jsou postavena výhradně z přírodních materiálů, jaké používali už naši předkové. Materiálem je šamot, kamnářská hlína a kachle.  Horké spaliny předávají část energie stavebnímu materiálu a kachlím, které je akumulují a postupně je vyzařují do okolí. Kachlová kamna právě díky vlastnostem keramiky akumulovat energii dokáží snadněji vytopit velký prostor. Jejich teplo oceňují alergici a astmatici, protože teplota na povrchu kachlí je okolo 60 stupňů Celsia, takže se nepřepalují částečky prachu a nedráždí dýchací cesty.  Teplo z kachlových kamen je proto zdravé. 

Kachlová kamna s teplovodními systémy vytopí více místností

Kachlová kamna se hodí do většiny obytných místností. V chalupách slouží nejen k vytápění a vaření, ale často jsou i historickým „nábytkem“. Staví se klasickým způsobem, kdy je topeniště a popelník ze šamotových dílů a hlíny jen s kovovými dvířky nebo se do prostoru vkládá celokovový korpus. Sporáková kachlová kamna mají kovový rám a kovovou varnou plotnu, která vyhovuje všem bezpečnostním předpisům. Dnešní kachlová kamna mohou využít moderní teplovodní systémy, jimiž lze vytápět i více místnosti najednou. Navrhneme vám systém, který pro vás bude nejvýhodnější.   

Kamnářství Dušek


Kontakt

Dušek Vít
Pálenecká 176, Hradec Králové 503 11
+420603525390

Oblíbené odkazy

Flag Counter